Esen Plastik Esen Plastik


Tarihçe
Tarihçe
1976’dan günümüze altyapı, üstyapı, zirai sulama için ürettiği tüm boru çeşitleriyle sektöründe bir dev, Esen Plastik A.Ş...1985’de PVC Panjur, Lambri ve Asma Tavan üretmek amacı ile kurulan ve sonrasında PVC kapı ve pencere profillerinde modern üretim tesisi ve yenilikçi tasarımlarıyla kalitesini birleştirerek yükselen marka Esenpen...

PVC kapı, pencere ve panjur profili üretiminde kullandığı ileri teknolojisi, plastik boru ve ekipmanlarındaki zengin bir yelpazeye sahip kaliteli ürünlerini yurtiçi ve yurt dışı müşterilerine sunmakta olan Esen Plastik; ulusal kalite hareketi içerisindeki gurur verici konumunun ve tüm çalışmaları ile hedeflediği koşulsuz tüketici memnuniyetinin ötesinde organize yapısıyla, dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

İzmir Fabrika

Esen Plastik, üretim ve diğer tüm faaliyetlerini, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi' nde ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde ki toplam 130.000 metrekarelik tesislerinde sürdürmektedir.

Esen Plastik Anonim Şirketinin 1976 yılında yarattığı ilk markası Esen Plastik;
Üstyapı ürün grubunda; PPRC Sıhhi tesisat boruları, Gerçek Tıraşsız GFRPP Cam Elyaf takviyeli kombi ve tesisat boruları, PVC Atık su Boruları ve Sessiz PVC Atık Su Boruları, PEX Zemin ısıtma kalorifer ve tesisat boruları, PEX- B Oksijen Bariyerli Borular, PEX-AL-PEX kalorifer ve tesisat boruları ve PVC köşeli çatı olukları,
Altyapı ürün grubunda;  CTP borular, HDPE Koruge boruları, PE 100 Su şebeke boruları, PE 80 Doğalgaz boruları,  PE 32 Polietilen boruları, PVC Temiz su boruları, PVC Drenaj boruları, HDPE Telekomünikasyon Data Boruları ve Silikon kaplı iç yüzeyli HDPE Fiber Optik Koruyucu borular, PVC Su sızdırmazlık bantları,
Zirai sulama ürün grubunda; PE Yağmurlama, Yuvarlak ve Yassı Damlama Sulama boruları  ile PVC Sondaj boruları, üretmektedir.
Yatırımlarını kesintisiz sürdüren Esen Plastik,  Romanya’da kurulu pazarlama şirketi ile toplam kalite esasına dayalı 2000' in üzerinde ürününü doğu ve batı Avrupa  pazarlarına gururla sunmaktadır.


Yüksek üretim kapasitesi ve geniş ürün yelpazesiyle altyapı sistem çözümleri konusunda uzmanlaşan Esen Plastik A.Ş., 2009 senesinde de Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 43 bin metrekarelik alanda son teknolojiyle donatılan fabrikasında, 3000 mm çapa kadar CTP boru üretmine de başlamıştır.

Esen Plastik, bu yatırımı ile birlikte 3mm. çaptan 3000 mm çapa kadar boru üreten tek kuruluş konumuna gelmiştir. Altyapı, zirai sulama, konut sektörüne yönelik pvc, polietilen, polipropilenden mamul borulardan oluşan ürün gamına CTP boruyu da ekleyerek, sektöründe en geniş ürün portföyüne sahip firma unvanını kazanmıştır.

Adana- CTP Boru Üretim Tesisi

Yurtiçi ve yurtdışı pazarda, ülkemizi temsil eden sayılı profil üreticilerinden biri olan Esen Plastik, ESENPEN markasıyla PVC kapı ve pencere sektöründeki pazar payını ve müşterilerine verdiği kaliteli hizmeti sürekli arttırmaktadır.
Weissesen Markasıyla da yurt dışı piyasalarda etkin olan Esen Plastik üretim yelpazesinde;
Titanyum, Milenyum, Sürme Seri tiplerinde Kapı ve Pencere Profilleri,
Asma Tavan Sistemleri için Profil ve Paneller
Panjur Sistemleri,
Lambri Paneller gibi yaşanılan her mekanda, geniş kullanım alanı olan kaliteli ürünler yer almaktadır.
Esen Plastik, gelişmiş üretim teknolojileri ve pazarın talepleri doğrultusunda, ürün yelpazesine yenilerini ekleyerek piyasada öncü olmaya devam etmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı pazarda, ülkemizi temsil eden sayılı boru ve profil üreticilerinden biri olan Esen Plastik A.Ş., sektöründe sağlam bir pazar payına sahip olup, yılda 130 bin tonluk üretim kapasitesine sahiptir. Gelişen üretim teknolojilerine yatırım yapan ve üretimine uygulayan Esen Plastik A.Ş, ayrıca; 600 işçi, mühendis ve çalışanı ile Türkiye genelinde 20.000 kişiye istihdam yaratmıştır.

STANDARTLAR
Esen Plastik in ürettiği 2000’in üzerinde farklı ürün; üretimin her aşamasında, sıkı kalite kontrol testlerine tabi tutulur. Üretim aşamalarındaki farklı ürün kontrol testleri sayesinde, kalitenin sürekliliği sağlanır. TSE ve uluslararası standartlara uymayan hiçbir ürün üretim veya satış onayı alamaz.
Esen Plastik A.Ş.nde 1995 yılında başlayan kalite çalışmaları, Kalite Sistem Belgesi alınmasıyla sonuçlanmış, bunu ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi alınması izlemiştir. ISO 9000 Kalite Güvence sistemi ile; TSE, EN, DIN, GOST (Rusya), INCERC (Romanya) standartlarında ve Ukrayna, Çin Kalite Sertifikaları alınmış  en son teknolojiyle profil ve plastik boru üretimi gerçekleştirilmektedir.

HEDEF
İzmir Merkez satış gurubuna ek olarak, İstanbul' da bulunan yaklaşık 800 m2 Bölge ofisiyle, gerek ihracat gerekse iç piyasadaki satışını güçlendirmektedir.
Esen Plastik, müşterilerine sunduğu ürün ve hizmet kalitesini yükseltmek, daha hızlı ve dinamik hizmet verebilmek, ülkemizin farklı bölgelerinde pazara yakın üretim yapmak ve ülkemiz insanına istihdam  yaratmak hedefiyle yatırımlarına devam etmektedir.
ESEN PLASTİK A.Ş.

 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik