Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
17/07/2009 TARİHLİ MİLLİYET GAZETESİ HABERİ
17.07.2009

Firmanın Adana’daki tesislerinde, cam-elyaf katkılı plastik boruüretildi. Üç milimetreden üç bin milimetre çapa kadar çıkabildiği esnek ve dayanıklı olduğu, ek yalıtıma gerek duyulmadığı belirtildi
 

Ekonomi dergisi Fortune’ın hazırladığı “Türkiye’nin en büyük 500 şirketi” araştırmasında, bir önceki yıla göre 65 basamak tırmanarak 409’uncu sıraya yükselen İzmir merkezli Esen Plastik A.Ş., cam elyaf takviyeli plastik (CTP) boru üretimine başlıyor.
Firmanın Adana’daki tesislerinde, 3 bin milimetre çapa kadar CTP boru üretileceği bildirildi. Yönetim kurulu üyesi Eren Esen, “Çevre dostu. 50 yıllık ortalama ömre sahip. Kimyasallara ve korozyona dayanıklı, metal olmayan malzemeden üretilecek. Korozyona uğramadığı için katodik koruma ve ek yalıtım malzemesi gerektirmeyecek. Zemin üstüne ya da altına olabildiği gibi, su içine de döşenebilecek” diye konuştu.
Esneme özelliğiyle deprem bölgelerinde başarılı sonuçlar elde edildiğini de vurgulayan Esen, sözlerini şöyle tamamladı:

En geniş ürün portföyü
“Eski hatların yenilenmesinde, mevcut boruların içine de döşenebiliyor. Bu yatırımla, 3 milimetre çaptan 3 bin milimetre çapa kadar boru üreten tek kuruluş konumuna geldik. Altyapı, zirai sulama, konut sektörüne yönelik PVC, polietilen, polipropilenden mamul borulardan oluşan ürün gamımıza CTP boruyu da ekleyerek, sektörümüzde en geniş ürün portföyüne sahip firma unvanını kazandık. 2008’de 100 milyon dolar gerçekleşen ciromuzu, 2010 sonunda 200 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Adana’daki Esen CTP fabrikamız tam kapasite üretime geçtiğinde 200 kişiye istihdam sağlayacak.”
 
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik