Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
05/01/2009 TARİHLİ MİLLİYET GAZETESİ HABERİ
05.01.2009
Hükümet krize önlem almakta çok gecikti

Esen Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen: Bu yüzden çok sayıda şirket yaşam mücadelesi veriyor, işten çıkarmalar ve istihdam kaybı giderek artıyor

İzmir merkezli Esen Plastik A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Salih Esen, Türkiye’de mali krizin olmadığını, reel sektörde yaşanan sıkıntının, hükümetin özel sektörle ilgili önlemleri zamanında almamasından kaynaklandığını öne sürdü. İktidarın ekonomik krize müdahale konusunda çok geciktiğini savunan Esen, “Maalasef bugün sanayici, giderek sertleşen bir krizin içine sürükleniyor” diye konuştu.
Geçmiş dönemlerde bankacılık sektöründe alınan önlemler doğrultusunda bu sektörün krizde olmadığına söyleyen Salih Esen, “Özel sektörün üzerindeki karşılıksız çek, kayıt dışı ekonomi ve istihdamdaki vergi yükü gibi kamburlar, 3 yıl önce alınmış olsaydı şu an dünyada yaşanan krizin etkisini daha az hissedecektik” dedi.

Ticaret Yasası çıkarılsın
Meclis’in gündeminde bulunan ancak bir türlü görüşülemeyen Ticaret Yasası’nın bir an önce yasalaşarak yürürlüğe girmesi gerektiğini vurgulayan Esen Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, aksi takdirde yeni yılın 2008’i aratacağını kaydetti. “Kayıt dışı ekonominin önüne ivedilikle geçilmelidir. Çünkü kayıt dışı ekonomi, sanayinin kurumsallaşmasını engelliyor” diyen Esen, sözlerini şöyle tamamladı:?“Piyasadaki talep yetersizliği nedeniyle farklı sektörlerde çok sayıda şirket yaşam mücadelesi veriyor. İşten çıkarmalar ve istihdam kaybı giderek artıyor.”

 
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik