Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
ESEN PLASTİK ÜÇ BAŞARI ÖDÜLÜYLE GURURLANDI
16.12.2007
Esen Şirketler Topluluğu kuruluşu Esen Plastik A.Ş, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın (EBSO) "Geleneksel Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni"nde plastik sanayi meslek grubunda, "En yüksek yatırımı gerçekleştiren", "En fazla vergi ödeyen", "En yüksek ihracatı gerçekleştiren" firmalar arasında, her üç kategoride de başarı ödülü kazandı.
           Ege ve ülke ekonomisine yatırım yaparak hedeflerini her yıl yükselten Esen Plastik A.Ş'nin üç dalda ödülle taçlandığı törende Esen Sirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen de, EBSO'daki 15 yıllık meclis üyeliği nedeniyle hizmet ödülünü aldı.
110 milyon dolar ciro
           Esen Şirketler Topluluğu'nun ekonomideki inişli çıkışlı grafiğe rağmen, üretim, yatırım ve ihracata ağırlık verdiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2006 yılını 75 milyon dolar ciro ile kapattıklarını ve 2007 yılında yüzde 40'lık büyümeyle, 110 milyon dolarlık bir ciroya ulaşacaklarını söyledi.
            2006 yılında 13 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracatlarını 2007 yılında yüzde 50'nin üzerinde bir artışla 20 milyon dolara yükseltme hedefinde olduklarını hatırlatan Esen, "Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde 26 bin metrekarelik alanda 10 milyon dolarlık yatırımla kurduğu fabrikada üretimine başladığımız 'Esen koruge boru sistemleri' ile depremler nedeniyle büyük zarar gören beton altyapıya, uzun ömürlü bir alternatif yarattık. Yeni yatırımla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yanı sıra; Irak ve Suriye'nin yeniden yapılandırılmasında önemli rol oynayacağız" diye konuştu.        
            Esen Plastik'in, İSO'nun her yıl yayımladığı Türkiye'nin en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşu listesinde 2006 yılında 30 basamak birden tırmanarak 80'inci sırada yer aldığına dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2007 yılında Türkiye'nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasına girmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.
             2007'de Avrupa Birliği'ne tam üye olan Romanya'da yatırıma imza attıklarını belirten Esen Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, "2005 yılında Romanya'da 3 milyon dolarlık yatırımla, boru ve üretim tesisi kurduk. Romanya'nın, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa ülkeleriyle gümrüksüz ticaret anlaşması olması, Türkiye'den bu ülkelere yapılan ihracatta, sanayiciyi navlun ücreti ödemekten kurtarıyor. Bu durum, Romanya'yı cazip hale getiriyor. Romanya'dan sonra Ukrayna da, yatırım planlarımız içinde yer alıyor" bilgisini verdi. 
Markaya yatırım
            Ar-ge çalışmalarıyla ürün yelpazesini geliştiren Esen Şirketler Topluluğu'nda, yıllardır sürdürülen başarılı marka yönetimi, meyvelerini verdi. Esen ürünlerinin Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler'de yakaladığı yüksek ihracat grafiği, Esen markasının sektörde itici güç haline geldiğinin önemli bir kanıtı oldu. Deneyimli ar-ge personeli ve yurtiçi, yurtdışı fuarladaki etkin tanıtım fırsatlarını satış başarısıyla taçlandıran Esen, özellikle WEISSESEN (Beyaz Esen) markasıyla Avrupa'da yüksek bir tanınırlık elde etti. 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik