Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
ESEN'DEN EĞİTİM ATAĞI
28.11.2007
  Esen Şirketler Topluluğu kuruluşu Esen Plastik, altyapı seminerleriyle sektörel bilinçlenmeye destek veriyor. Esen Plastik'in Anemon Ege Sağlık Oteli'nde ikincisini düzenlediği altyapı semineri, Aydın, Denizli, Uşak ve Afyon'dan belediye, DSİ, İl Özel İdaresi ve Organize Sanayi Bölgesi yetkililerinin katılımıyla sektörel bir foruma dönüştü.
Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selim Altun ve Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalı'ndan Dr. Ömer Aşıkoğlu'nun konuk olarak katıldığı seminerde, altyapı sorunlarının çözümündeki ürün kullanımı ve projelendirilmesi ele alındı.
100'e yakın sektör temsilcinin izlediği toplantıda "Koruge boru ve projelendirilmesi"ni anlatan Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selim Altun, "Üstyapı, altyapı ve endüstriyel borular olarak üç gruba ayrılan boruların üretiminde polietilen, PVC ve koruge malzemeleri kullanılıyor. Koruge borularının yapısı gereği daha az sürtünme olduğu için akışkanlık özelliği daha fazla. Hafif bir malzemeden yapıldıkları için, kolay taşınıp, kolay monte ediliyor. Aşınmaya karşı dayanıklılar ve 50 ile 100 yıl ömürleri var. Esnek bir yapıda olduğu için dış darbelere karşı dirençli, trafik yükü ve depreme dayanımı çok fazla" dedi.
Basınçlı boruların projelendirilmesi konusunu ele alan Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalı'ndan Dr. Ömer Aşıkoğlu da, "Polietilen çok çeşitli ürünlerde kullanılan bir termoplastiktir. Çelikten 8 kat hafiftir. Suya ve kimyasal malzemelere karşı direnci oldukça iyidir. 100 derece kadar sıcaklığa dayanabilir. Sıcaklık eksi 40 dereceye düştüğünde bile esneklik özelliğini korur. Geniş bir kullanım alanına sahip olan yüksek yoğunluklu polietilen borular (HDPE), gaz dağıtım boruları, beyaz eşya ve makine parçaları, elektrik ve elektronik eşya imalatında yoğun olarak tercih ediliyor" diye konuştu.
Konukların altyapıya ilişkin çeşitli sorularını yanıtlayan uzmanlar, interaktif ortamda gerçekleştirdikleri sunumlarla sektördeki yenilikleri katılımcılarla paylaştı. 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik