Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
SUSUZLUĞUN ÇARESİ DAMLA SULAMADA
09.02.2007

SUSUZLUĞUN ÇARESİ DAMLA SULAMADA


Esen Şirketler Topluluğu Genel Teknik Koordinatörü Hakkı Türker, dünyada giderek yaygınlaşan kuraklığın, damla sulama sistemlerine olan talebi rekor düzeye ulaştırdığını söyledi.


Dünyada giderek büyüyen çölleşme, su kaynaklarının ekonomik kullanımını zorunlu hale getirdi. Küresel ısınmaya bağlı olarak yağış rejimlerinin değişmesi, sanayi tesislerinin ve nüfusun hızlı artışının mevcut kullanılabilir yer altı ve yerüstü sularının miktar ve kalitesinde yarattığı tehlike, özellikle tarımsal sulamadaki verimliliği öne çıkardı. Esen Şirketler Topluluğu kuruluşu Esen Plastik, suyun ekonomik kullanımına olanak tanıyan damla sulama sistemleriyle Türk tarımına can veriyor. Esen Şirketler Topluluğu Kuruluşu Esen Plastik, suyun ekonomik kullanımına olanak tanıyan damla sulama sistemleriyle Türk tarımına can veriyor. Esen Şirketler Topluluğu Genel Teknik Koordinatörü Hakkı Türker, Esen Plastik’in zirai sulama için ürettiği damlama sulama ve yağmurlama sulama sistemlerinde Türkiye’deki liderliğini sürdürdüğünü söyledi. Türker, giderek artan kuraklık nedeniyle suyun ekonomik kullanımının öne çıkmasının damlama sulama sistemlerindeki talebi yoğunlaştırdığını belirtti. Damla sulama sistemlerinin, suyu bitkinin kök bölgesine ihtiyacı oranında verdiğini kaydeden Türker, “Sistem, topraktaki tuzlanmayı da önlüyor. Bu yöntem, sıvı gübre kullanımını da kolaylaştırdı. 2006 yılında damla sulama sistemlerinde, 25 bin kilometrelik üretim ve satış gerçekleştirdik. 2007 yılında yüzde 40’lık artışla bu rakamı 35 bin kilometreye ulaştıracağız” dedi.


Türker, “Tüketicimizin, damlama sulama borularında, tasarımı bize ait olan ve yüksek kalitemizi simgeleyen green line (yeşil çizgi) imzasını mutlaka araması gerekiyor” diye konuştu. 

 
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik