Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
“ESEN” ROMANYA’YI AVRUPA’DAKİ ÜSSÜ YAPACAK
29.08.2006

“ESEN” ROMANYA’YI AVRUPA’DAKİ ÜSSÜ YAPACAK

2005 yılında 65 milyon dolar ciroya ulaşan Esen Şirketler Topluluğu, 2006 yılında Romanya pazarına ağırlık verecek.

2007 yılında AB’ye tam üye olacak Romanya’da, geçtiğimiz yıl başkent Bükreş’te ofis, depo açan ve şirket kuran Esen, Romanya pazarından Ukrayna, Macaristan, Bulgaristan ve Moldavya’ya açılacak.

2005 yılında 13 milyon doları ihracat olmak üzere toplam 65 milyon dolar ciro gerçekleştiren Esen Şirketler Topluluğu, 5 milyon dolarlık yatırımla son teknolojiyle kavuşturduğu Adana’daki fabrikasında 30 bin metrekarelik alanda geniş çaplı altyapı borusu olan koruge üretecek; yeni ürünüyle GAP bölgesi, Suriye ve Irak’ı, Esen kalitesiyle buluşturacak.

Romanya’da, Esen ürünlerinin tanıtım ve pazarlamasına ağırlık verdiklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Romanya, Avrupa’daki üssümüz haline gelecek. Zirai sulamaya yönelik ürünlerimiz, Romanya ve Macaristan pazarında yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Romanya’nın ardından Rusya ve Ukrayna’da da Esen markasının gücünü ortaya koyacağız” diye konuştu.

2006 yılında üretim hacimini 40 bin tona, 2007 yılında da 50 bin tona yükseltmeyi öngördüklerini kaydeden Esen, 2000 yılında üretimine başladıkları PE 80 doğalgaz borularında uzmanlaştıklarını ve ISO 9002 kalitesiyle ayda bin tonun üzerinde üretim gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) başta olmak üzere; Manisa ve Denizli Sanayi Bölgeleri’nde, İzmit, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Sivas, Ankara ve Türkiye’nin en büyük doğalgaz projelerinden biri konumundaki İzmir’de Mavişehir’de başlatılan birinci ve ikinci etap doğalgaz hatlarında Esen PE 80 doğalgaz borularının kullanıldığını hatırlatan Esen Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Toprak altı ve toprak üstü dayanımı güçlendirilen PE 80 doğalgaz borularının yanı sıra; ev içindeki doğalgaz ısıtma sistemlerinde kullanılan Esen Therm PPRC Sıhhi Tesisat Boruları ve Esen Cross Link Zemin Isıtma - Kalorifer Tesisat borularıyla, sanayi ve konutlardaki doğalgaz altyapısının kurulmasında güvenin adresiyiz. Doğalgaz hatlarında kullanılan boruların üretiminde, borunun et kalınlığı ve ovalliğini ultrasonik olarak test ederek, hassas ölçü sınırları içinde kalmasını sağlayan üstün bir teknoloji kullanıyoruz. 20 ile 630 mm. çap arasında değişen ölçülerde üretilen PE 80 doğalgaz boruları, toprak altında 100 yıla yakın bir ömre sahip. Çürüme, paslanma, yer hareketleri, kimyevi madde ve asitli ortama dayanıklı doğalgaz boruları, gelişmiş laboratuvar ölçümleriyle yaşlandırma testlerinden geçirilerek, tüketiciye güvenle ulaşıyor” ifadesini kullandı.

Esen Ailesi, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 45 bin metrekarelik 2 ayrı fabrikası, İzmir, İstanbul, Ankara, Samsun ve Kıbrıs Bölge Müdürlükleri, İstanbul’da çalışmalarını yoğunlaştıran “Ticaret Direktörlüğü”, 2 binin üzerinde Esen bayisi, 500’ün üzerinde profil bayisi ve 410 çalışanıyla hizmet yarışını sürdürüyor.

“Weissesen” Avrupa’da rakipsiz...
Avrupa için yarattığı özel WEISSESEN (Beyaz Esen) markasıyla, Avrupa’ya olan ihracatını rekor düzeye çıkaran Esen Şirketler Topluluğu, yurtdışındaki satış ofisleriyle bu bölgedeki etkinliğini artırmayı amaçlıyor.

Toplu konutlarda aranan marka...
PVC Kapı-Pencere Sistemleri’nin giderek artan pazar payına yılda yüksek üretim kapasitesiyle yanıt veren Esen Profil, Esenpen markasıyla 5 ayrı seri ile farklı hedef kitlelere alternatif çözümler üretiyor; ayrıca asmatavan, sıvadibi, panjur ve lambri profilleri ile bayilerine zengin bir ürün çeşitliliği sunuyor. Plastik Profil Üretcileri Kalite Birliği Derneği’nin (PÜKAD) kurucu üyeleri arasında yer alan Esen Profil, ISO 9000 Kalite güvence sistemiyle, TSE, EN, DIN, Gost standartlarında son teknolojiyle üretim gerçekleştiriyor. Esen Profil bünyesinde Esenpen markasıyla üretilen PVC Kapı Pencere Sistemleri, ürün kalitesi ve taahhüt gücüyle özellikle son yıllarda toplu konut projelerinde tercih ediliyor.

Geniş ürün yelpazesi...
Esen Şirketler Topluluğu; PVC Kapı Pencere Sistemleri, PVC, PE ve PPRC’den üretilen altyapı, üstyapı, tarımsal sulama, sondaj boruları, PE 80 doğalgaz boruları, PE 100 temiz su boruları PPRC Esentherm tasisat boruları, cross-link zemin ısıtma boruları, hortumlar, PVC ve PE tarımsal sulama boruları, yağmurlama ve damlama sulama boruları, PVC temiz su boruları, PVC atık su boruları, yağmur olukları, drenaj boruları, sondaj boruları ve tüm bunların ek parçalarından oluşan 2 binin üzerinde ürün çeşidine sahip.

ESEN ŞİRKETLER TOPLULUĞU KURULUŞLARI
1- ESEN PLASTİK A.Ş.
2- ESEN PROFİL A.Ş.
3- ESEN PLASTRO A.Ş.
4- ESEN PETROKİMYA LTD. ŞTİ
5- EP SİGORTA LTD. ŞTİ.
6- ESEN GAP PLASTİK LTD. ŞTİ.
7- ESEN PLAST KIBRIS LTD.
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik