Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
ESEN” ALTYAPININ DOĞAL LİDERİ
29.08.2006
Esen Şirketler Topluluğu kuruluşu Esen Plastik A.Ş., İstanbul’da düzenlenen “2’nci Boru ve Ek Parçaları Fuarı”nın yıldızı oldu.

Dünya Ticaret Merkezi’nde, 100’e yakın kuruluşun katılımıyla gerçekleştirilen ve 3 gün süren fuarda, altyapı sektörüne yönelik geniş ürün yelpazesini sergileyen Esen Plastik’in, Türkiye’de hızlı bir gelişim gösteren doğalgaz projelerinde güvenle kullanılan PE 80 doğalgaz boruları, yoğun ilgiyle karşılaştı.

Fuarda çağdaş tasarımlı 220 metrekarelik standıyla boy gösteren Esen Plastik, takviyeli hortumlar, drenaj boruları, PPRC sıhhı tesissat boruları ve ek parçaları, PE 80 doğalgaz boruları, PE 100 temiz su boruları, PVC köşeli çatı oluğu ve ek parçaları, yağmurlama sulama ve damlama sulama boruları ile altyapı sektöründe ve tarımsal sulamada kullanılan ürünlerde rakipsiz olduğunu gösterdi.

“2’nci Boru ve Ek Parçaları Fuarı”nda Esen Plastik A.Ş. ürünlerini Satış Müdürü Metin Süngüoğlu ve 4 kişilik bir ekip tanıttı. Yurtçapında 50’ye yakın bölge dağıtıcısı ve bine yakın tali bayiyle hizmet verdiklerini kaydeden Esen Plastik Satış Müdürü Metin Süngüoğlu, gerçek bir ticari platform olarak gördükleri fuarlara katılarak, yurtiçi ve yurtdışındaki satışları büyük ölçüde artırdıklarını söyledi. Fuarda profesyonel ziyaretçilerle verimli görüşmeler yaptıklarına dikkat çeken Süngüoğlu, “40’ın üzerindeki kentte altyapı çalışmalarının son aşamaya gelmesi, doğalgaz boruları ve evlerde kullanılacak tamamlayıcı sistemlerin üretim ve talebinde patlama yarattı. Esen Plastik ürünleri yüksek kalitesiyle kullanıcıya güvenle ulaşıyor” diye konuştu.

Esen, doğalgaz borularında uzmanlaştı...

2000 yılında üretimine başladığı PE 80 doğalgaz borularında uzmanlaşan ve ISO 9002 kalitesiyle ayda bin tonun üzerinde üretim gerçekleştiren Esen Plastik A.Ş., toprak altı ve toprak üstü dayanımı güçlendirilen PE 80 doğalgaz borularının yanı sıra; ev içindeki doğalgaz ısıtma sistemlerinde kullanılan Esen Therm PPRC Sıhhi Tesisat Boruları ve Esen Cross Link Zemin Isıtma - Kalorifer Tesisat borularıyla, sanayi ve konutlardaki doğalgaz altyapısının kurulmasında güvenin adresi oldu. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) başta olmak üzere; Manisa ve Denizli Sanayi Bölgeleri’nde, İzmit, İstanbul, Bursa, Balıkesir, Sivas, Ankara ve Türkiye’nin en büyük doğalgaz projelerinden biri konumundaki İzmir’de Mavişehir’de başlatılan birinci ve ikinci etap doğalgaz hatlarında Esen PE 80 doğalgaz boruları kalitesiyle tercih ediliyor.

PE 80 doğalgaz borularında yıllık 15 bin tonluk üretim kapasitesine sahip olduklarını belirten Esen Plastik Satış Müdürü Metin Süngüoğlu, “Doğalgaz hatlarında kullanılan boruların üretiminde, borunun et kalınlığı ve ovalliğini ultrasonik olarak test ederek, hassas ölçü sınırları içinde kalmasını sağlayan üstün bir teknoloji kullanıyoruz. 20 ile 630 mm. çap arasında değişen ölçülerde üretilen PE 80 doğalgaz boruları, toprak altında 100 yıla yakın bir ömre sahip. Çürüme, paslanma, yer hareketleri, kimyevi madde ve asitli ortama dayanıklı doğalgaz boruları, gelişmiş laboratuvar ölçümleriyle yaşlandırma testlerinden geçiriliyor” bilgisini verdi.
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik