Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
ESEN PLASTİK ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR.
29.08.2006

“ESEN” ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR.

Dünyada giderek büyüyen çölleşme, su kaynaklarının ekonomik kullanımını zorunlu hale getirdi. Global ısınmaya bağlı olarak yağış rejimlerinin değişmesi, sanayi tesislerinin ve nüfusun hızlı artışının mevcut kullanılabilir yeraltı ve yerüstü sularının miktar ve kalitesinde yarattığı tehlike, özellikle tarımsal sulamadaki verimliliği öne çıkardı.

Esen Şirketler Topluluğu kuruluşu Esen Plastik A.Ş., suyun ekonomik kullanımına olanak tanıyan damla sulama sistemleriyle Türk tarımına can veriyor.

Esen Plastik, bağcılık, narenciye, sebze, meyve ve hububat tarımında birçok üründe yüzde 100’e varan ürün artışı ve yüzde 90’a varan su tasarrufu sağlayan damla sulama sistemleriyle, ürün tipi ve arazi koşullarına göre bilgisayar ortamında hazırlanan anahtar teslim projelerle, çiftçinin yüzünü güldürüyor.

Damla sulama sistemlerinin, bitkiye ihtiyaç duyduğu oranda su sağlayarak, ürün kalitesi ve verimliliğini yükselttiğini belirten Esen Plastik yetkilileri, “Damla sulama sistemleri, bitkiye ihtiyaç duyduğu oranda su sağlayarak, ürün kalitesini ve verimliliğini yükseltiyor. Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz örnek projeler üreticiye fayda getirdi. Çiftçilere yönelik arazi eğitimleri ve demolarla, damla sulama sistemlerini büyük ölçüde yaygınlaştırdık” bilgisini verdi.

Damla sulama sistemlerinin, ürünün normal hasat zamanını yüzde 25 oranında hızlandırdığını vurgulayan yetkililer, “Bu yöntem, sıvı gübre kullanımını da kolaylaştırdı. Çünkü sistem, gübreyi ürünün direkt kök bölgesine ulaştırıyor. Damla sulama sistemlerinde, dünyadaki en gelişmiş üretim hattına sahibiz. Gelen talep üzerine bu alandaki yatırımlarımızı yoğunlaştırdık ve ikinci üretim hattını devreye aldık” diye konuştu.
Damla sulama boruları, mini ve midi sprinkler (fıskiye), saksı sulama sistemleri ve sisleme başlıklarıyla çok yönlü hizmet veren Esen Plastik A.Ş., toprağı bereketle tanıştırıyor.
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik