Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
13-19/10/2007 TARİHİNDE YAYINLANAN GÖZLEM GAZETESİ
13.10.2007
 Depremlerde büyük zarar gören beton altyapıya, uzun ömürlü alternatif yaratan ve atıkların yeraltı sularına karışmasını önleyen “Esen koruge boru sistemleri” büyük bir pazara hitap ederken Esen, 20 milyon dolarla hedefinin ötesine geçti.

          Esen Şirketler Topluluğu, 2007’deki 20 milyon dolarlık ihracat hedefine şimdiden ulaştı. İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı “Türkiye’nin en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşu” listesinde 2006’da 30 basamak yükselerek 80’inci sırada yer alan topluluğun kuruluşlarından Esen Plastik AŞ, 2007’de ilk 500 arasına girme yolunda ilerliyor.
2006’da cirosu 75 milyon doları bulan ve 2007’yi yüzde 40’lık büyümeyle, 110 milyon dolar ciroyla kapatmaya hazırlanan Esen Şirketler Topluluğu, Adana Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında ürettiği “Esen koruge boru sistemleri” ile beton altyapıya, uzun ömürlü alternatif yarattı.
Riskler dağıtılınca
          Esen Şirketler Topluluğu’nun, İstanbul Toptancılar Çarşısı’nda sekiz ay önce açtığı 800 metrekarelik “Boru Satış ve Profil İhracat Departmanı”nın dışsatıma büyük katkı sağladığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Ekonomideki tüm dalgalanmalara ve iç piyasadaki daralmaya rağmen risklerimizi dağıttığımız için 2006’da yüzde 25 ve 2007’de yüzde 40 büyüme gerçekleştirdik” diye konuştu. Topluluğun her yıl cirosunun yüzde 20’sini ihracattan karşıladığını ifade eden Esen, şunları söyledi:
Hedef pazar ülkeler
         “Adana’da 25 bin metrekarelik alana 7 milyon euro yatırımla kurduğumuz fabrikada üretilen ‘Esen Koruge boru sistemleri ve ek parçaları’, altyapı sektörünün aradığı taze kan oldu. Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere; yeniden yapılanma sürecinin yaşandığı Ortadoğu Ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri’ni ‘hedef pazar’ olarak belirledik. Esen Koruge boru sistemleri aşınma ve yıpranma nedeniyle sanayi ve evsel atıkların yeraltı sularına karışmasına neden olan beton altyapı sistemlerine uzun ömürlü ve çevreci bir alternatif yaratıyor.
Esen koruge kanalizasyon boru sistemleri, hafif, sağlam, yüksek kalite ve çevreci özellikleriyle altyapı sorunlarını kökten çözüyor. 100 ile 500 milimetre çap arasında yıllık 19 bin tonluk üretim kapasitesine sahibiz. Ülkemizin AB ile yaptığı tam üyelik görüşmelerinde altyapı ve çevre sorunları en başta geliyor.
Türkiye, altyapısını elden geçirmek ve yeni kurulacak altyapı sistemlerinde evsel ve sanayi atıklarının yeraltı sularına karışmasını engelleyecek uzun ömürlü bir sistem kurmak zorunda. ‘Esen koruge boru sistemleri’ korozyona karşı yüksek direnç gösteriyor.”
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik