Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
03/01/2011 TARİHİNDE YAYINLANAN DÜNYA GAZETESİ
03.01.2011

Esen Plastik 2012’de halka açılacak...

Esen Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2010 yılının krizin etkilerinin silindiği bir yıl olduğunu ifade ederek, 2011 yılında ise büyümenin reel hale geleceğine inandığını söyledi. 2011 yılında reklam ve tanıtım çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Esen, 2012 yılında halka açılmayı planladıklarını açıkladı.
2010’da özellikle alt yapı sektörüne yönelik 10 milyon dolarlık yatırımla ürün çeşitlerini zenginleştirdiklerini belirten Esen, istihdamını da yüzde 30 artırdıklarını, 2012’de halka açılmayı planladığını açıkladı. Altyapı, üstyapı ve tarım sektörüne yönelik 5 bin’e yakın ürünle hizmet veren Esen Plastik’in 2008 yılındaki karlılık oranlarını yakalayamadığını; ancak ciro bazında 2008 rakamlarını aştığını kaydeden Salih Esen, Adana’da kurdukları ve özellikle Güneydoğu, Doğu Anadolu bölgeleriyle Irak ve Suriye pazarından yoğun talep alan fabrikada bu yıl ikinci hattı da devreye aldıklarını kaydetti. Yeni yatırımla kapasitelerini 3’e katladıklarını belirten Esen “Özellikle CTP boruda Türkiye’nin sayılı aktörlerinden olduk. Türkiye’nin ilerleyen dönemlerde altyapı sektörüne yönelik ürün ve malzeme ihtiyacının daha fazla olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Esen, ürün yelpazesindeki genişlemenin bazı durumlarda dezavantaj yaratsa da, piyasa payını arttırmada önemli bir avantaj sağladığına dikkat çekerek, “Yaklaşık 5 bin çeşit ürünle tarımsal sulamadan altyapı ve üstyapı sektörlerine kadar her alanda ürünümüz mevcut. Büyümeyi sadece ürün gamında yapmadık; bu yıl istihdama da yatırım yaparak personel sayımızı yüzde 30 arttırdık. Kuzey Irak’tan Vietnam’a kadar ürün gönderiyoruz. Adana’daki yatırımımızla bu pazarlara çok yakınız. Irak’ta büyük projeler alarak etkinliğimizi arttırdık. 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu yıl ihracatımız 12 milyon dolar civarında gerçekleşecek” diye konuştu.
Teşvik yasasının İzmir’de sanayi kesimini zora soktuğunu dile getiren Salih Esen, “Teşviklerde İzmir birinci bölge olarak belirlenirken; hemen yanı başımızdaki Manisa, üçüncü bölge olarak ilan edildi. Bugün İzmir’deki pek çok sanayici, yatırım teşviklerini göz önüne alarak Manisa’ya yatırım yapıyor. İzmir’deki organize sanayi bölgelerinde pek çok firma Manisa’ya taşınıyor” dedi. Esen bütün bu olumsuzluklara rağmen, İzmirli sanayiciler olarak kent ekonomisini geliştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek “Bu teşvik yasasıyla, sanayicinin varlığını sürdürmesi bile başarı sayılır” değerlendirmesini yaptı.
 
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik