Esen Plastik Esen Plastik

Basında Esen
Basında Esen
Geri Dön
03/01/2011 TARİHİNDE YAYINLANAN MİLLİYET GAZETESİ
14.01.2011

Esen Plastik büyüyecek

Esen Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, 2010’u yaraların sarıldığı bir yıl olarak değerlendirdiklerini, 2011’in de büyüme yılı olacağını kaydetti.
 

 Altyapı, üstyapı ve tarım sektörüne yönelik 5 bine yakın ürünle hizmet veren Esen Plastik’in 2010’da 2008 yılındaki karlılık oranlarını yakalayamadığını, ancak ciro bazında 2008 rakamlarını aştığını vurgulayan Salih Esen, “2010’da krizin izlerini sildik. 2011’de büyümenin reel hale geleceği inancındayım. Özellikle altyapı sektörüne yönelik 10 milyon dolarlık yatırımla ürün gamımızı zenginleştirdik” dedi.

Seneye halka açılıyor
Salih Esen, Adana’da kurdukları fabrikanın Güneydoğu, Doğu Anadolu bölgeleriyle Irak ve Suriye pazarından yoğun talep aldığını, üretim kapasitesini artırdıklarını dile getirdi, şöyle konuştu: “Yaklaşık 5 bin çeşit ürünle tarımsal sulamadan altyapı ve üstyapı sektörlerine kadar her alanda ürünümüz mevcut. Büyümeyi sadece ürün gamında yapmadık, istihdama da yatırım yaparak personel sayımızı yüzde 30 artırdık. Kuzey Irak’tan Vietnam’a kadar 40 ülkeye mal gönderiyoruz. Bu yılki ihracatımızın 12 milyon dolar civarında gerçekleşmesini bekliyoruz. Tanıtım çalışmalarımızı sürdürerek 2012’de halka açılmayı planlıyoruz.”
Esen, teşvik yasasının İzmir’de sanayi kesimini zora soktuğunu da ifade etti, şunları söyledi: “Bugün İzmir’deki pek çok sanayici, yatırım teşviklerini göz önüne alarak Manisa’ya yatırım yapıyor. İzmir’deki organize sanayi bölgelerinde birçok firma Manisa’ya taşınıyor.”
 
 

Plastik Boru
Bayi Ara

Esen Plastik
E-Bülten
İsim:
E-Mail:
  Kaydol 
Esen Plastik
Esen Plastik
Bayi Giriş
Bilgi Toplum Hizmetleri Programing & Design by Smartnet / her hakkı saklıdır © 2019 Esenplastik